עורך דין תאונות דרכים בראשון לציון

בדרך לעבודה, לבילוי, לשופינג או בדרך לראות כוכבים ויעלים במצפה רמון: קרה ונפגעתם בתאונת דרכים ועכשיו אתם מנסים לתבוע את הביטוח שלכם על מנת לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם. לא פעם חברות הביטוח עושות את כל המאמצים והמהלכים המשפטיים כדי למנוע מכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם, או לפחות להקטין את הסכום. עורך דין תאונות דרכים בראשון לציון יכול לשנות לכם את כל התביעה, ובעזרת כלים משפטיים העומדים לרשותו לשנות את כל תוצאות התביעה.

הנהג שתה אלכוהול – וזכה בתביעה

לפי חוקי הביטוח, שימוש ברכב שלא לפי תנאי הפוליסה או גרימת תאונת דרכים במתכוון פוטרות את חברות הביטוח מלשלם פיצויים למבוטח.

בעלת מכונית מהקריות נתנה לבנה לנהוג ברכב שלה, ובמהלך הנסיעה התנגש הבן ברכב אחר. בתאונה לא היו נפגעים בנפש ולא נזקי גוף, אך הנהג פגע במכונית אחרת והזיק לה וכן גרם לרכב שלו עצמו ל"טוטאל לוס" – איבוד מלא של ערך המכונית והוצאתה מכלל שימוש.

חברת הביטוח הסכימה לשלם את נזקי המכונית של הצד הנפגע, אך כשהייתה אמורה לשלם לבעלת המכונית עבור הנזקים של הרכב שלה, סירבה חברת הביטוח לשלם את הפיצויים המגיעים לה, בטענה שבנה – הנהג הפוגע היה נתון תחת השפעת אלכוהול, ולכן היא לא חייבת לשלם את הפיצויים.

הנהג הפוגע טען שהוא שתה אלכוהול רק כשעתיים לפני שעלה על ההגה, ושהסיבה האמתית שבגללה נגרמה התאונה היא קיומם של שיחים לצד הכביש וחשכה שלפי טענתו גרמה לו לא לראות את הרכב שמתקרב אליו.

חברת הביטוח טענה כי התשלום לבעלי הרכב הנפגע היה תחת הסכם פשרה, וכן הוסיפה כי הנהג הפוגע היה נתון תחת השפעת אלכוהול ושהוא היה מאוד עייף – ולכן חרג מתנאי פוליסת הביטוח. עוד הוסיפה חברת הביטוח כי הנהג לא ציין בחקירתו הראשונית את הגרסה בה הוא מפרט את הגורם לתאונה כחושך ושיחים בצד הדרך, ושעכשיו הוא משנה גרסאות ושבכלל, התאונה נעשתה בחוסר תום לב ובנה של בעלת הרכב לא נהג באחריות ובזהירות

בעלת המכונית שכרה עורך דין ובדיון שנערך בבית משפט טען עורך הדין כי שתיית אלכוהול אינה מהווה תנאי בפוליסה עליהם חתמה בעלת הרכב, וכי בעצם זה שחברת הביטוח שילמה לרכב הניזוק השני את הפיצוי היא מוכיחה כי היא מכירה בפגיעה, מכיוון שאם הנהג היה אכן תחת השפעת אלכוהול הייתה פטורה חברת הביטוח מלשלם לבעלי הרכב השני שנפגע פיצויים.

בסופו של דבר בחרה השופטת להאמין לטיעוני עורך הדין של בעלת המכונית ופסקה שעל חברת הביטוח לשלם לבעלת הרכב 47,000 ועוד 6,500 שקלים בעד הוצאות ושכר טרחת עורך דין.

מקרה זה מוכיח שייצוג טוב של עורך דין יכול לשנות תיק משפטי ולהביא לזכייה בתיקים גם בהם נראה כי אין מוצא.

שווה קריאה – עורך דין נזיקין מומלץ

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן