האם אתם רוצים עובדים כאלה בעסק שלכם?

ישנם כמה סוגים של עובדים. ישנם עובדים שלא משנה מה העסק ייתן להם, כל זמן שהם מקבלים את המשכורת שלהם ושכר על זמן העבודה שלהם הם ייתנו מעצמם את המקסימום בכל יום ובכל שעה. ישנם עובדים שלא משנה כמה תתנו להם הם יגיעו להעביר את הזמן ומוסר העבודה שלהם יהיה ברצפה. לבסוף ישנם העובדים שאם תשקיעו בהם ותראו להם שאתם מעריכים אותם רק אז הם יפרחו וייתנו מעצמם יותר.

שיחה שאחד הלקוחות שלנו סיפר לנו עליה:

אחד הלקוחות שלנו, בעל עסק מכובד המונה כ-28 עובדים ועוסק בתחום השיווק והפרסום, הגיע אלינו לפגישה בכדי לארגן ערב חברה לעובדים שלו. הוא סיפר לנו שהגיע רק בעקבות שיחה של שני עובדים שבמקרה שמע אותה כשביקר במשרד. שני העובדים היו במטבחון שבמשרד, מכינים לעצמם קפה, עומדים ומצחקקים אחד עם השני. הוא רצה ללכת לחדר השירותים ובדרך שמע אותם משוחחים על העבודה, אז עצר המנהל, שיחק אותה מתכתב בטלפון על הקיר הסמוך ושמע את שיחתם של העובדים.

"שמע אחי איזה יובש העבודה הזו, אנחנו כבר כמה שנים עובדים פה, יום גיבוש אחד לא ארגנו לנו. בעבודה של אשתי הוציאה את כל העובדים להופעה בערב וחודש אחרי עשו להם ערב חברה לעובדים במסעדה…" אמר עובד אחד לעמיתו לעבודה.

"אתה צודק, עד שירימו פה את הכפפה כבר נתייבש, אולי נארגן אנחנו איזה משהו…" ענה לו העובד השני.

מבדיקה שביצע בעל העסק על 2 העובדים, הם עבדו באותה מחלקה שזו הפיקה את אחוז הרווח הנמוך ביותר בחברה ביחס של שכר עובד מול תועלת, כאשר פוטנציאל ההכנסה היה גבוה בהרבה ממה שהם מפיקים. במקום לפטר את העובדים הללו הוא החליט להכין שאלון קצר וחילק אותו לכל עובדי החברה. אחת השאלות הייתה "כל כמה זמן אתם מעריכים שצריך להיות ערב גיבוש לעובדי החברה?" והיו 4 אופציות: "אחת לשנה", "אחת לשלושה חודשים", "אחת לחודש" ו-"לא צריך כלל ערב גיבוש לעובדים – הכול טוב איך שזה".

להפתעתו הרוב המוחץ של התשובות היו 2 ו-3. כלומר שאחת לחודש עד 3 חודשים העובדים מצפים לכך שיהיה להם ערב גיבוש. במשך שנים לא ערך מנהל העסק ערב גיבוש לעובדיו ורק התרכז כל הזמן בפיתוח החברה וכיבוש יעדים כלכליים ומקצועיים חדשים. לאחר תוצאות הסקר הוא החליט לבוא אלינו ולארגן ערב חברה לעובדים שלו.

את אותו ערב העובדים שלו לא ישכחו. הוא כלל הופעה של זמר מוכר שלאחריה הם המשיכו למסעדת בשרים לארוחה נפלאה שכללה מגוון דוכני מזון של מנות טעימות, שתייה, סלטים ועוד. העובדים התגבשו, נהנו, הגיעו מחויכים לעבודה הרבה אחרי שערב הגיבוש שנגמר ומאז כל 3 חודשים מנהל החברה דואג לערב גיבוש לעובדים שלו. אחרי שנה הוא ראה עליה בביצועי העובדים שלו ובשביעות הרצון שלהם ממקום העבודה. אם גם אתם רוצים לשפר את הביצועים בעסק שלכם דאגו לארגן ערב חברה לעתים קרובות לעובדים שלכם ולשמור עליהם שבעי רצון.

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן