ההיסטוריה של צמחי מרפא סיניים

צמחים סינים
צמחים סינים

רפואת צמחי המרפא היא אחת הרפואות הקדומות ביותר ששרדו מימי קדם. רפואת צמחי מרפא סיניים החלה ככל הנראה בסין לפני אלפי שנים. חלק מצמחי המרפא הגיעו לסין מהודו, אמריקה והמזרח התיכון. מטפלים וחוקרים שונים החלו לפתח את תחום הצמחים הרפואיים ואפיינו אותם לפי מספר פרמטרים: כיצד כל צמח מרפא משפיע על הגוף, טעמו של הצמח, טמפרטורת הצמח ועל אילו איברים משפיע צמח המרפא. אנשים מתרבויות שונות, למדו לטפל בבעיות רפואיות שונות מסביבת המחיה שלכם, סביבה שכללה לא מעט צמחים. לכל צמח יש את הסגולות שלו, והשילוב בין צמחים שונים  (פורמולה) יוצר סגולות אחרות. בימינו ממשיכות מעבדות המחקר להפיק רכיבים פעילים המצויים בצמחים, ולכן אפילו מרשמים השייכים לקטגוריית הרפואה הקונבנציונלית מכילים תמציות של צמחים.

קראו עוד על רפואה אלטרנטיבית

המרפא טמון בטבע

רבות כבר נכתב ונאמר אודות סגולות הטבע. אין זה מפתיע כי העולם המודרני נע לכיוון טרנד הבריאות ומאמץ אותו בידיים פתוחות. חשוב לזכור כי דיקור סיני, נפלא ככל שיהיה, איננו מושלם ללא שימוש בנדבך נוסף ומשלים, הלא הוא פורמולות צמחים. הטיפול בפורמולות צמחים מסייע לטפל ולהגיע לתוצאות מהירות וטובות יותר. הטיפול היומיומי מגדיל את האפקט הטיפולי, כיוון שהמטופל מטפל בעצמו כל יום. המטופל לוקח את פורמולת הצמחים בביתו במשך תקופה, במינון המותאם לו ולבעיה שלו, תחת פיקוח והתייעצות עם המטפל. ישנם אלפי סוגי צמחים ומינרלים שעוזרים למצבים שונים. בדרך כלל אופן הלקיחה של צמחים הוא דרך פורמולה, כלומר שילוב של כמה צמחים ומינרלים יחד כדי ליצור אפקט טיפולי חזק יותר. הפורמולות המכילות צמחי מרפא סיניים משמשות לטיפול במקרים שונים כגון: בעיות לחץ דם, כאבי ראש, בעיות שתן, סוכרת, כאבי וסת ועוד.

צמחים, מטפלים ומה שביניהם

צמחי מרפא סיניים אומנם טומנים בחובם סגולות ריפוי רבות עבור גוף האדם אך חשוב לבחור במטפל בעל השכלה וניסיון בתחום. זכרו – על מנת לתת פורמולת צמחים יש צורך בידע רב כיוון שמעבר לחשיבות דיוק האבחון לכל צמח יש מינון רצוי. בנוסף לכך, ישנם צמחים שלא יכולים להשתלב יחד עם צמחים אחרים. על כן, חשוב שהאדם שרושם לכם את צמחי המרפא, יהיה מומחה ובעל ניסיון רב בתחום. בכל מקרה, אם התחלתם טיפול בפורמולות צמחים ואתם מרגישים כי לא חל שיפור, אתם תמיד יכולים לפנות למטפל על מנת שיחליף לכם את הטיפול עד שתגיעו לתוצאה המיוחלת. גוף האדם שונה מאחד לרעהו וכך גם השפעתם של צמחי מרפא סיניים. היו סבלניים והקשיבו לגופכם. הוא יודע הכי טוב מה עובד בשבילו.

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן